Jak nastartovat metabolismus?

Metabolismus … Často vyhledávaný pojem na internetu po celém světě. Každý kdo začne se svým tělem a zdravím něco dělat se snaží svůj metabolismus nastartovat tak, aby efektivně podporoval hubnutí.

 

Co to vlastně je ten metabolismus? 

Metabolismus je látkový a energetický příjem a zpracování živin v těle. Zahrnuje v sobě přeměny produktů trávení na odpadní látky. Metabolismus uvnitř našeho těla pracuje nepřetržitě, 24 hodin denně.

Přinášíme Vám 10 osvědčených rad, jak metabolismus skvěle nastartovat.

1. Jezte hodně bílkovin při každém jídle.

Bílkoviny jsou velmi důležité, pokud se snažíte zhubnout i nabrat svalovou hmotu. Je dobré je ve větší míře zařadit do našeho jídelníčku. Bílkoviny najdete v masu, bílém jogurtu, luštěninách nebo i ve fitness výživě formou proteinových nápojů nebo tyčinek.

2. Pravidelná strava !

Pravidelnost je matka moudrosti. Pravidelná strava nastartuje náš metabolismus skvěle. Pokud se tedy stravujete v době, kdy se Vám to hodí, zkuste se zaměřit na pravidelnost.

3. Pijte více studené vody.

Voda … Pitný režim je pro každého důležitý, nejen pro dospělé ale i pro děti. Kolik litrů denně vypijete? Jen pár skleniček?

Zkuste se zaměřit na přísun tekutin a dodržovat denní přísun, pomůžou Vám v tom i různé aplikace, které jednoduše stáhnete do svého telefonu.

4. Intenzivní cvičení!

Choďte na intenzivní cvičení, které Vám pomůže zvýšit Váš metabolismus. Spoustu takových lekcí najdete i u nás ve fitness clubu Neratovice, stačí si rezervovat své místečko.

5. Lenost pryč!

Pokud se Vám doma naskytují různé práce jako například zvedání nějakých věcí, čeká na Vás úklid garáže nebo sklepa, neodkládejte to! Začněte být aktivní i když jste doma. Je třeba něco zvednout? Zvedněte to. Je třeba zajít do obchodu? Projděte se, neberte automobil.

6. Více času na nohách.

Vyhýbáte se chůzi? Potřebujete změnu! Je načase začít více chodit, vytáhněte děti na hory nebo na procházku. Potřebujete do města? Projděte se. Nejen, že přispějete životnímu prostředí ale také svému tělu a to se vyplatí.

7. Pijte zelený čaj.

Zelený čaj je skvělý pomocník, proto pokud můžete, zařaďte ho do svého jídelníčku. Na trhu najdete více druhů a tak si každý může vybrat to své.

8. Jezte kořeněná jídla. 

Už od nedávna se tvrdí, že kořeněná jídla zrychlují náš metabolismus a opravdu tomu tak je. Dopřejte si občas doma kořeněné jídlo.

9. Dobrý spánek.

Spánek je důležitý nejen pro naše tělo ale také mysl, srdce a mozek. Pokud se dobře vyspíte, celý Váš den bude skvělý! Nevěříte? Vyzkoušejte to.

10. Pijte kávu.

Káva obsahuje kofein, není proto divu, že napomáhá zrychlovat náš metabolismus.

 

Komentáře