Jak začít běhat?

Některé dny po Vánocích nebo na začátku jara by jste nejraději nevylezli z postele. Jsou ovšem i takoví, kteří se nemohou dočkat až vyrazí na první běh.  Právě pro ty, kterým motivace chybí, jsme připravili tento článek, který jim pomůže se správně namotivovat k běhání a pravidelnému pohybu.

1. Skvělý start dne

Věřte, že nejkrásnější pocti je, když ráno vyběhnete a vidíte vycházet slunce, nabije vás to nejen pozitivní energií ale také endorfiny. Pokud si na pravidelnost běhání ráno nebo večer zvyknete, nemusíte se bát, že vám motivace nevydrží. Musíte ovšem vydržet první dny, ty jsou nejhorší.

2. Závody

Jdeme závodit! Hurá! Skvělá a velmi motivují věc, je zaregistrovat se do běžeckého závodu například pro nadaci nebo jen tak, pro potěšení. Při zaplacení registrace budete vědět, že trénovat musíte, není vhodné být na závod  nepřipravený.

3. Stres
Máte náročnou práci? Jste neustále ve stresu? Nestíháte?  Běh je nejlepší lék na tyto otázky.

 

4. Sebevědomí

Na začátku jste do toho možná šli kvůli ztrátě nadbytečných kil nebo pro lepší fyzičku. Čím déle ale běháte, tím více vás to baví.

Sami sobě totiž dáváte výzvy např.  rychlostní, vytrvalostní, silové do kopce a pod. To vám pomáhá k lepšímu pocitu sami ze sebe.

 

5. Lepší zažívání

Metabolismus běžce je ukázkový. Po pár měsících běhání si všimnete, že chodíte na ono místo tak nějak častěji. Ano, běhání vám může pomoci i se zácpou. Toxiny, tuky a cukry z těla se při pravidelné běžecké aktivitě vylučují rychleji, a to znamená i hezký úbytek tělesné váhy.

 

6. Ušetříte

Jediné, co k běhu bezpodmínečně potřebujete, jsou kvalitní boty. Ty sice bývají poněkud nákladnější, zejména pokud nejste zvyklí za boty příliš utrácet, ovšem zároveň budou vaší jedinou a dlouhodobou investicí, jež se vám mnohonásobně vrátí na vašem zdraví a pohodě.  Žádné jiné výdaje nejsou, stačí Vám vytipovat si dobrý terén a můžete začít.

 

7. Hubnutí

Tento bod zajímá každou ženu nejvíce, díky běhu jste schopni redukovat tělesný tuk. Běh patří k aerobním cvičením, což jsou pohybové aktivity prováděné střední intenzitou po delší čas, se zvýšenou tepovou frekvencí. Aerobní cvičení slouží ke spalování tuků a tím i k hubnutí. I zde je však důležité běh “nepřepalovat”, protože jakmile se dostaneme nad hranici 75 % maximální tepové frekvence.

 

8. Spánek

Tady snad ani není potřeba předkládat nějaké vědecké argumenty. Pohyb na vzduchu před usnutím je odedávna tím nejlepším lékem na nespavost. Vyčistíte si hlavu, protáhnete tělo a po celém dni v kanceláři, kdy jste pracovali jen hlavou, se příjemně fyzicky unavíte. Takže jen co se zachumláte do peřin, rázem o sobě nebudete vědět.

Komentáře