Na jakých dvou principech fungují spalovače?

Spalovač Tomáš Lukáš

Tento výjimečný spalovač tuků je účinný a efektivní doplněk, který zvyšuje metabolismus tuků, hraje velkou roli při přeměně tuků na energii, ovlivňuje jejich vstřebávání a během fyzické aktivity zvyšuje jejich oxidaci!

Tento SPALOVAČ je oblíbený a prověřený stimulační přípravek pro lepší fyzický i mentální výkon. Oblibu si získává jak u běžných návštěvníků posiloven, tak i u profesionálních sportovců. Mimo 225 mg kofeinu v denní dávce se pyšní i látkami jako jsou extrakt z kajenského pepře, extrakt ze zeleného čaje, Synefrin – hořká kůra pomerančovníku, extrakt ze zelené kávy a fenylalanin. SPALOVAČ byl navržen výživovými specialisty tak, aby byl vhodný pro muže i ženy.

Na jakých dvou principech fungují spalovače?

 1. Zvýšením termogeneze vyrábíme více tepla

Termogenní látky nutí tělo zvyšovat produkci tepla. Tento proces je energeticky náročný a zvyšuje se tak výdej energie. Zvýšená potřeba energie je nejčastěji hrazena z tukových zásob.

 1. Zvýšením lipolýzy odbouráváme více tuků

Mechanismus je založen na zvýšené lipolýze (“odbourávání tuku”) v tukové tkáni. To má za následek, že mastné kyseliny jsou více uvolňovány do krevního oběhu, kde pak mohou být využity ostatními tkáněmi jako zdroj energie. Dojde ke zvýšené dostupnosti tukových zásob, spotřebovává se více energie a dochází k hubnutí.

Tento spalovačů tuku funguje na kombinaci obou principů!

Jaké účinné látky obsahuje?

EXTRAKT Z KAJENSKÉHO PEPŘE

V čem spočívá jeho síla? Asi největší a nejsledovanější účinek je zlepšení spalování tuků. Kajenský pepř totiž obsahuje pálivou složku pocházející z tzv. chilli papriček. Přidává se do ostrých pokrmů a kromě své pálivé příchuti má také termické účinky. To znamená, že zvyšuje teplotu a napomáhá tak k vyššímu výdeji energie. Konkrétně za to může látka zvaná capsaicin, kterou plody, ze kterých se koření vyrábí, obsahují. Zrychlený metabolismus může pomoci spalovat přebytečné kalorie a postupně se lze zbavovat nadbytečného tuku.

Kajenský pepř dokáže snížit chuť na jídlo, a to na sladké i slané. To může být dobrá kombinace, protože snížení příjmu potravy při hubnutí může vyvolat pocit hladu a mnoho lidí podlehne vábení dobrého jídla a dietu přeruší. Omezit chuť na nezdravá jídla se může někomu hodit. Umí také regulovat hladinu krevního cukru, má protizánětlivé účinky a pozitivně působí proti cholesterolu.

EXTRAKT ZE ZELENÉHO ČAJE

EGCG neboli epigalokatechin galát je látka, která se nachází v zeleném čaji. Zelený čaj obsahuje několik druhů katechinů. Všechny katechiny mají podobné vlastnosti, ale EGCG je z nich nejúčinnější. Zelený čaj je znám díky mnoha pozitivním účinkům na organismus, mimo jiné díky obsahu katechinů.

Princip účinku EGCG je, že inhibuje (potlačuje) enzym, který brání odbourávání katecholaminů. Díky tomuto mechanismu zůstává v krevním oběhu více katecholaminů, které mohou mít delší účinky na organismus. Maximální hladina katechinů v krvi je cca za 2 hodiny od podání. Pokud je zkonzumován na lačno, je to za cca 60 minut. Stejně jako v případě kofeinu.

EGCG mnohem lépe funguje ve spojení s dalšími látkami. Biologická dostupnost katechinů je totiž velice malá (1,68 %). Je to způsobeno strukturou katechinů, které nemají transportér, který by je ze zažívacího traktu dopravil do těla. Jejich vstřebání je účinnější na prázdný žaludek a předpokládá se, že vstřebání by mohl podpořit piperin, účinná látka pepře!

KOFEIN

Kofein je přírodní látka, která se přirozeně vyskytuje v kávě, čaji  nebo guaraně. 

Kofein stimuluje šedou kůru mozkovou a oddaluje tak únavu a ospalost. Potlačení nebo oddálení signálů únavy může mít vliv na zlepšení nejen fyzického, ale i psychického výkonu.

Kofein (díky adrenalinu a noradrenalinu) podporuje vylučování tuku (mastných kyselin z tukové tkáně), který se poté využívá jako zdroj energie v pracujícím svalu. Tímto mechanismem může kofein šetřit svalový glykogen.

Díky kofeinu se během vyčerpávajících výkonů zvyšuje bdělost. Je vysoce účinný při intervalové zátěži. Pomáhá udržet maximální vytrvalostní výkon.

EXTRAKT ZE ZELENÉ KÁVY

Extrakt je odlišný od klasicky pražených černých kávových zrn a jejich extraktů. Důvodem je pražení, které ničí některé velmi významné látky. K nejvýznamnějším obsaženým látkám patří fenolické sloučeniny, z kterých je nejdůležitější kyselina chlorogenová. Tato látka je řazena mezi antioxidanty, ale může společně s kofeinem (taktéž obsaženým) napomáhat snižování vstřebávání cukru a tím přeměně jeho nadbytku v těle na tuk. Tento vnitřní tuk se většinou hromadí v oblasti břicha a obklopuje srdce, játra, slinivku nebo ledviny a navyšuje riziko vzniku civilizačních onemocnění.

POMERANČOVÁ KŮRA SYNEFRIN (8%)

Synefrin je účinná látka vyskytující se v oplodí rostliny Citrus aurantium – (pomerančovník hořký).

Synefrin se podílí a používá především k odbourávání tuků, snižování hmotnosti a energetizaci organizmu. Synefrin mobilizuje tukové zásoby a podporuje termogenezi. Zvyšuje metabolický obrat, aniž by měl negativní vliv na srdeční činnost či krevní tlak. 

Synefrin zrychluje metabolismus, což souvisí se zvýšeným spalováním energie (kalorií). 

Podporuje tři hlavní mechanismy vedoucí ke ztrátě tělesné hmotnosti – odbourávání lipidů (tuků), zvyšování energetického výdeje a eliminaci nadbytečné vody v organizmu. Vysvětlení této funkce synefrinu nalezneme v tom, že specificky stimuluje beta-3 receptory, čímž dochází k stimulaci lipidového metabolismu bez vedlejších účinků.

FENYLALANIN

L-fenylalanin je jednou z aminokyselin, která podporuje spalování tuků. Užívá se na lačno, ideálně opět před vytrvalostním nebo intervalovým tréninkem. Jeho úlohou je povzbudit tvorbu norepinefrinu (NE) v mozku, který upřednostňuje využívání tuků jako zdroj energie před sacharidy. Protože při nízkoenergetických dietách se tvorba NE potlačuje, volíme suplementaci fenylalaninem, z něhož NE vzniká, a tím i samotné spalování tuku. 

L-fenylalanin zlepšuje paměť, může působit stimulačně, čímž obohatí intenzitu vašeho tréninku. Může také napomoci odolnosti vůči stresu či duševní a sexuální výkonnosti. Kromě toho uvolňuje hormony, které tlumí chuť k jídlu.

Doporučené dávkování:

 • Pro základní zjištění tolerance na tento doplněk stravy začněte užívat 1 kapsli denně po dobu prvních 7 dnů.
 • Dle tolerance na obsažené látky dále užívejte 1 kapsli hned ráno po probuzení na prázdný žaludek, zapijte vodou. Dále 1 kapsli 30 minut před výkonem, zapijte vodou.
 • NIKDY NEPŘEKRAČUJTE dávku 2 kapsle denně!
 • Nekombinujte s dalšími přípravky s obsahem kofeinu.

Upozornění

 • Doplněk stravy
 • Vhodné zejména pro sportovce
 • Obsahuje kofein
 • Vysoký obsah kofeinu (225 mg v dávce / 2 kapsle) – není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
 • Vysoký obsah kofeinu (225 mg v dávce / 2 kapsle) – není vhodné pro registrované sportovce.
 • Nekombinujte s dalšími přípravky s obsahem kofeinu.
 • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
 • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
Komentáře