Jóga s Jitkou

STOP NEŠŤASTNÉMU TĚLU

WORKSHOP

„Zdravé chodidlo“

Kurz je zaměřený na nápravu deformit chodidel Jako je vbočený palec – hallux vagus, pokles příčné klenby a podélné klenby. Ačkoliv se může zdát, že jsou to pouze estetické záležitosti, tak nejsou. Deformity našeho chodidla ovlivňují naší chůzi, postavení kolen, kyčlí a následně pak celou naší páteř, takže můžou ovlivnit i bolesti hlavy apod.   

LEKCE

„Zdravá záda“

Cvičení „Zdravá záda“- jedná se o zdravotní cvičení a vychází ze zásad fyzioterapie, prvků jógy a Pilates.

Lekce je zaměřená převážně na axiální systém – pánev – páteř – hlava. Naučíme se zapojovat hluboké vrstvy břišních svalů v kombinaci s pánevním dnem tzv. CORE systém díky němuž zpevníme celý střed těla. Nezapomeneme na mobilitu páteře.

LEKCE

„FUNKČNÍ TĚLO – zdravotní cvičení“

Cvičení „Funkční tělo“ je zaměřené na to, aby všechny svaly fungovaly, tak jak mají a tím pádem byl Váš pohyb přirozený, bezbolestný a to i ve vyšším věku.

 

 „CORE - síla břicha“

Core je skupina svalů – (pánevní dno, příčný břišní sval, bránice, svaly hluboko na páteři), která díky své funkci vytváří nitrobřišní tlak. Na tuto skupinu se váží další svaly, které jsou hluboce uložené a společně tvoří tzv. Hluboký stabilizační systém. Pokud tento systém správně funguje, tak má naše tělo dobrou stabilitu, držení těla, břicho je ploché a silné a síla z našeho středu se rozpíná do celého těla. 

Logo Topaz