Co je jóga?

JÓGA

Slovo jóga znamená spojení, sjednocení, rovnováhu a vyváženost. Jóga je známá po  celém světě a užívá se v mnoha významech. Označuje filozofii, duchovní nauku, používá se pro tělesná a duchovní cvičení. Rozumí se pod ním i určitý způsob života. Jóga je naukou o těle, mysli, vědomí a duši. Znalost anatomie a fyziologie lidského těla využívá jóga v propracovaném systému tělesných cvičení a očistných technik, které pomáhají udržet tělo zdravé a v dobré kondici. Pomocí dechu učí jóga pracovat s jemnou energií..

Jedním z cílů jógy je dosažení klidu mysli a rovnováhy mezi tělem a myslí. Jóga vede k rovnovážnému emočnímu a psychickému stavu, k dosažení klidu mysli. To se projeví jako harmonie v lidských vztazích, láska ke všemu stvořenému, nesobecká práce pro společnost. Jóga je široká nauka. 

 

Co na sebe?
Co si vzít na sebe, to závisí především na typu jógy, rozhodně bude vhodné oblečení, které vás dokáže efektivně zbavit potu. 
Pro muže je v pořádku volné tričko, ženám jej ale doporučit nelze, ty by namísto toho měly nosit vršek upnutější. Pokud přemýšlíte proč, vězte, že důvodem jsou obrácené polohy. 
Tím je vyřešen vršek těla, ale co spodek? Zde jsou ideální přiléhavé kalhoty přes celou délku nohou. Takové kalhoty umožňují instruktorovi kontrolovat řádné provedení pozic. 

 

Co s sebou?
ručník na cvičení
ručník na sprchu
pohodlné oblečení