HATHA JÓGA A RELAXAČNÍ JÓGA


Dominika Havlíčková

Poprvé jsem se s jógou seznámila před několika lety a hned jsem si ji oblíbila. Později jsem pod nátlakem stresu v zaměstnání, které mi nedávalo smysl, začala hledat sama sebe. Kurz učitele jógy pro mě byl jasným směrem. Díky této zkušenosti jsem ji začala vnímat ne jenom jako pohybovou aktivitu, ale uchvátila mě po všech směrech. Pro zdokonalení mých dovedností jsem odjela na Srí Lanku, kde jsem učila lidi z celého světa, kteří mě inspirovali a dopomohli mi k získání nových zkušeností. Jóga je pro mě celoživotní cestou a pomocníkem k pozastavení a návratu k sobě samé v dnešní uspěchané době. Je to dar, který mohu předávat dál prostřednictvím lekcí a svého života. A znamená pro mě také prostředek, jak pomáhat ostatním a dělat svět lepším místem k bytí.

JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA A POWER JÓGA


Pavlína Tvrzová

Vždycky jsem ráda sportovala a myslela si, že jsem ve skvělé formě. Než jsem jednou zavítala na lekci Power yogy. Druhý den mne bolely svaly, které jsem ani nevěděla, že v těle mám…A to byl moment, kdy jsem propadla kouzlu jógy. Začala jsem se zajímat také o hluboký stabilizační systém, svaly, které nejdou vidět jako biceps, ale jsou důležité při všech každodenních aktivitách.Nejprve to byl ideální doplněk k tréninku. Postupně skrz fyzickou stránku jsem se obracela hlouběji ke svému nitru a hodnotám. Po letech cvičení věřím, že každému z nás, ať už cvičíte jógu dynamicky či s výdrží v pozicích, přináší mnoho benefitů.Na nedělní lekci Jóga pro zdravá záda se spolu zklidníme dechem, uvolníme, protáhneme celé tělo, pozdravíme Slunce a pokusíme se na chvíli vypnout zahlcenou mysl.Cvičení je vhodné pro všechny se sedavým zaměstnáním a pro ty, kteří se s jógou teprve seznamují.

Těším se na vás i na vždy příjemnou nedělní atmosféru v sále.

Namaste

JÓGA VHODNÁ I PRO TĚHULKY A JÓGA PRO ZDRAVÁ ZÁDA


Zuzana Hudecová

Mé jméno je Zuzana. Cvičím už víc jak 20 let. Začala jsem klasikou - posilka, aerobik, speening, thajbox. A potom se to stalo.... se záměrem zrelaxovat své tělo po dvou hodinách aerobního cvičení, jsem neplánovaně a jako by náhodou vešla do místnosti, kde se cvičila jóga a tá mi dala pěkně zabrat. Poprvé jsem při provádení asán cítila rovnoměrnou zátež všech svalů mého těla. Tělo se mi začlo zpevňovat z vnitřku ven. Mysl přestala být roztěkaná. Zavazování kaniček jsem po pár hodinách jógy zvládla s nataženýma nohama. Má pružnosť a ohebnosť rostla. Fascinovaná novou láskou, jsem pronikala hlouběji a hlouběji do jejího tajemství. A pronikám dodnes. Cesta do svého vlastního prostoru - těla je nekonečná. Pojdtě s námi objevovat, rozšiřovat své možnosti. Zprůchodnit dráhy, posílit kosti, dát sílu svalům, pružnost šlachám, zklidnit mysl. Jednoduše..přidejte se k nám, na ranní hodiny jógy ve studiu Topaz.